با ما ارتباط برقرار کن

اخبار کارآفرینی

کار آفرین موفق مهریزی در سال ۹۷ معرفی شد

منتشر شده

روی

زارع جوان کار آفرین برتر مهریزی علاوه بر داشتن تحصیلات دانشگاهی برای پیدا کردن کار منتظر شغل دولتی نبوده وبا همت وتلاش وپشتکار گاودار نمونه شده است .

به گزارش خبرگز اری صدا وسیما مرکز یزد,  امید زارع از روستای خورمیز سفلی دانشجوی رشته دامپزشکی است که  با ۲۳سال سن  از سال ۹۰با رأس گاو شروع به کار نموده و هم اکنون ۱۰۲ رأس گاو در واد گاوداری خود دارد و با ۳۰راس گاو شیری و تولید روزانه ۹۰۰لیتر شیربعنوان کار آفرین موفق سال ۹۷ در مهریز معرفی شده است .

مسئول امور دام جهاد کشاورزی شهرستان مهریز در این خصوص گفت: این واحد با رعایت  مسائل بهداشتی و استفاده از دستگاه شستشوی خودکار توانسته شیر با بار میکروبی کمتر از ۴۰۰هزار تولید کند که از ویژگی های برتر این واحد به شمار می رود.
مسلم زارع   افزود: در کنار این واحد  همچنین این کار آفرین موفق تولید گوساله پرواری و تولید گوشت هم راه اندازی نموده است .
وی اشاره کرد : یکی از امتیازات این واحد تولیدی استفاده بهینه ازفاضلاب تولیدی از آب مصرفی دراین واحد است  که برای تهیه علوفه  دام استفاده می شود.
مسئول امور دام جهاد کشاورزی شهرستان مهریز گفت: انی گاودار نمونه مهریزی با استفاده بهینه از آب فاضلاب گاوداری و کشت علوفه توانسته حدود ۳۰درصد از علوفه مصرفی گاوداری خود را تأمین کند واز نظر اقتصادی کمک کار گاودار می باشد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

آگهی

    Trending