با ما ارتباط برقرار کن

آموزش

مهارت هايی كه كارآفرينان برای موفقيت به آن نياز دارند

منتشر شده

روی

موفقيت اتفاقي بدست نمي آيد. براي موفق شدن بايد مهارت هاي خود را افزايش داد. اما در بين مهارت هاي گوناگون، چند مهارت هستند كه از بقيه بيشتر اهميت دارند و مي توانند تاثيربيشتري در موفقيت كارآفرين بگذارند. اين مهارت ها عبارتند از:

۱٫ توانايي مذاكره و ارتباط بر قرار كردن
وارن بافت به دانشجویان فارغ‌التحصیل توصيه كرد: “مهارت خود را در برقراری ارتباط با دیگران تقویت کنید. توانایی صحبت در جمع یکی از مهارت‌های باارزشی است که می‌توانید آن را توسعه دهید.” اساسا مذاكره خوب مي تواند منجر به استفاده بهينه از فرصت و حتي ايجاد فرصت هاي جديد شود.

۲٫ مديريت امور مالی شخصي
بيشتر كارافرينان موفق، ابتدا اقدام به مديريت درست منابع شخصي خود مي نمايند. آنها حساب شده خرج مي كنند و به اين نكته توجه دارند كه بايد مبلغي را پس انداز كنند. نر افزار ها و اپليكيشن هاي متعدد حسابداري و مالي رايگان به زبان فارسي تهيه شده كه مي تواند به شما كمك كند تا دخل و خرجتان را مديريت كنيد.

۳٫ لزوم سرمایه‌گذاری متعدد
پس از مديريت مالی، نوبت به سرمایه‌گذاری می‌رسد. كارافرينان موفق به طور متوسط ۷ منبع درآمد براي خود دارند. اين منابع درآمدي متعدد حاصل سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف است. در ابتداي كار اگر نمی‌دانید که در کدام عرصه سرمایه‌گذاری کنید، روزانه كمي وقت براي مطالعه در اين زمينه صرف كنيد و يا حتي به كلاس هاي آموزشي مرتبط برويد.

۴٫ لزوم آشنايي با تكنولوژي هاي جديد و خصوصا وب
يكي از منابع مهم فرصت، تكنولوژي هاي جديد هستند. نبايد از اين منابع بكر و جديد غفلت نمود. در بستر تكنولوژي هاي جديد مي توان به ايده هاي نابي دست يافت و بسياري از موقعيت هاي فعلي را بهبود بخشيد.

۵٫ توجه به مطالعه
کتاب‌هایی که می‌خوانیم نقش کلیدی در زندگی شخصی و حرفه‌ای ما دارند. آن‌ها چکیده‌هایی از دانسته‌های متخصصان و رهبران فکری هستند که می‌توانند کیفیت زندگی ما را به شکل چشم‌گیری بهبود بخشند. به طور منظم زماني را براي مطالعه در نظر بگيريد، حتي اگر اين زمان كم باشد. براي مثال روزانه ۳۰ دقيقه به مطالعه اختصاص دهيد.

۶٫ با ببر ها قدم برداريد
رفتار شما، ميانگين رفتار ۵ فردي است كه بيشتر با آنها ارتباط داريد” اكر اطراف شما از افراد قوي، جسور، توانمند و با اخلاق پر باشد، شما نيز مانند آنها تبديل به ببر خواهيد شد. ام اگر در بين افرادي هستيد كه از مهارت و دانش پاييني بهره مي برند، شما هم فرصت يادگيري و پيشرفت در كنار آنها را نخواهيد داشت.

۷٫ توجه به معنويت
چند سال قبل، مجله كسب وكار هاروارد مقاله اي تحت عنوان كارافرينان به معنویات نزديكتر هستند را منتشر كرد. بر اساس پژوهش ها، كارافرينان زمان بيشتري را براي معنویات و عرفان صرف مي كنند. معنويت مي تواند روحي قوي تر براي موفقيت و مقابله با سختي ها ايجاد كند.

منبع کانال تلگرام:
@dotDE

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

آگهی

    Trending