با ما ارتباط برقرار کن

اخبار کارآفرینی

دانشگاه باید محور کارآفرینی و توسعه باشد

منتشر شده

روی

سورنا ستاری، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد نخبگان کشور روز سه شنبه در آیین راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه آیت الله بروجردی در بروجرد تاکید کرد: دانشگاهیان باید کار آفرین باشند و نباید بعد از تحصیل دنبال اشتغال و کار باشند.
وی اظهار کرد دانشگاه محور فرهنگ، کار آفرینی و اقتصاد است بر این اساس باید به دنبال توسعه کارآفرینی در دانشگاه بود و سرمایه گذاری ها باید با محیط زیست و اکوسیستم منطقه سازگاری داشته باشد.
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد نخبگان کشور افزود: دانشگاه باید با جامعه کار کند و دیوارکشی در دانشگاه ها معنی ندارد اگر می خواهیم مشکلات را حل کنیم باید دانشگاه وارد جامعه شود.
ستاری اضافه کرد: توسعه فکر و نرم افزار؛ پیشرفت و رونق همه جانبه به دنبال دارد.
وی ادامه داد: دانشگاه ها همان ملت ابن سینا و خوارزمی هستند ولی امروز افرادی همچون آنها وجود ندارد و این ضعف واحدهای دانشگاهی است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: کارآفرینان باید حمایت شوند و این مهم فقط مالی نیست و باید بین یک کارآفرین و جوان بیکار پیگیر برای به دست آوردن شغل اداری تفاوت وجود داشته باشد.
او یادآور شد: وقتی پیشرفت و توسعه ایجاد می شود که جوشش از داخل باشد.
ستاری با بیان اینکه صنعتی که از خارج نصب می شود صنعت نیست و کارخانه است، ادامه داد: صنعتی که طراحی آن بومی نباشد آن را نخواهیم داشت و ارزش افزوده ای ندارد.
رئیس دانشگاه آیت الله بروجردی نیز با اشاره به اینکه ۱۷ واحد دانشگاهی فعال در بروجرد وجود دارد، بیان کرد: این واحد دانشگاهی سال ۱۳۸۴ با چهار هزار ۲۰۰ دانشجو در ۱۴ رشته کارشناسی و ۱۰ رشته کارشناسی ارشد و ۹۵ هیات علمی فعالیت خود را آغاز کرد.
حسن مروتی اضافه کرد: ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در بروجرد وجود دارد ولی نرخ بیکاری این شهرستان بسیار بالا است و به دنبال راه حل و پیدا کردن حلقه مفقوده هستیم.
وی ادامه داد: چشم انداز دانشگاه تا سال ۱۴۰۲ افزایش سرانه فضاها، ارتقا آزمایشگاه ها و حمایت از طرح های فناورانه و پیوند بین صنعت و دانشگاه است.
به گزارش ایرنا، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور پس از حضور در بروجرد به خرم آباد سفر کرد و از شرکت های دانش‌بنیان خرمان و دکتر جهانگیر خرم‌آباد، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان و مرکز نوآوری مشترک بین پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و دانشگاه لرستان دیدن می کند.
بازدید از پارک علم و فناوری، خانه حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی، مراکز رشد جهاد دانشگاهی، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و حضور در نشست شورای اقتصاد مقاومتی استان از جمله دیگر برنامه‌های سفر سورنا ستاری به لرستان است.
سید موسی خادمی استاندار لرستان، معاون استاندار و فرماندار بروجرد و جمعی از استادان دانشگاه های لرستان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور را در سفر به بروجرد همراهی کردند.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

آگهی

    Trending